logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی / انواع دردها و انواع بیماریها

انواع دردها و انواع بیماریها

انواع-بیماریها

درد مهم ترین ابزار ارتباطی بدن است . روش‌های مختلفی برای دسته‌بندی درد وجود دارد. یکی از این روش‌ها، جدا کردن درد به دو نوع حاد و مزمن است. درد حاد معمولا ناگهانی ظاهر شده و مدت زمان محدودی دارد. این نوع از انواع درد اغلب به دلیل آسیب به بافت‌هایی چون استخوان، عضله یا اندام‌ها ایجاد می‌شود و شروع آن معمولا با احساس نگرانی یا استرس همراه است. درد مزمن مدت زمان بیشتری نسبت به درد حاد طول می‌کشد

درد می تواند اولین نشانه از تخریب و یا آسیب بافت ها و اندام های بدن باشد . اصولاً درد ها به دو دسته مزمن و حاد تقسیم می شوند .درد حاد معمولا به دلیل وارد شدن فشار خیلی زیاد و یا ضربه و بلافاصله بعد از بروز آسیب نمایان می شود نشانه هایی مثل التهاب و حساسیت موضعی و تورم و تغیر رنگ و ... ایجاد می کند  . درد مزمن به صورت معمول می تواند بعد از دوره حاد بوجود بیاید که دوره آن طولانی تر و نسبت به درمان پزشکی مقاوم تر است .

در این قسمت به تعدادی بیماری ها و اختلالاتی که با فیزیوتراپی درمان می شود اشاره می کنیم : 

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

ستون فقرات محور اصلی بدن محسوب می شود و پایه ستون فقرات کمر است به عبارتی در صورتی که کمر آسیب ببیند شخص در تمام کارهای روزمره ناتوان می شود. طیف وسیعی از عوامل می تواند باعث درد ستون فقرات کمر شود. از برداشتن بارهای سنگین تا ضربات مکرر و یا برخورد ها یا ایستادن های طولانی مدت می تواند عامل این درد ها شود. از جمله دلایل دیگر می تواند درد های بعد از زایمان ، گودی کمر، پوکی استخوان و نیز اختلالات ساختاری باشد که منشاء کمردرد می شود.

ادامه مطلب
درمان درد آرتروز با فیزیوتراپی

درمان درد آرتروز با فیزیوتراپی

آرتروز واژه بسیار کلی در مورد هر فرسایش در مفاصل را شامل می شود. از عوامل تشدید کننده آرتروز می توان، اضافه وزن، کم تحرکی ، فشار وارده بر مفاصل، عدم استفاده صحیح از مفاصل را نام برد اما نکته مهم اینست که فرسایش قسمت اصلی زندگی ما بوده و جزء لاینفک آن می باشد. به عبارتی نمی توان به طور قطع آن را درمان نمود ولی می توان سرعت آن را به تعویق انداخت و یا حتی علائم را که می تواند شامل درد، تورم ، التهاب ، ناتوانی حرکتی می باشد را کاهش داده و یا از بین برد.

ادامه مطلب
سردرد های میگرنی و شبه میگرنی

سردرد های میگرنی و شبه میگرنی

یکی از درگیری های بیماران مواجه با سردردهای مختلف می باشد که بعضا منشاء درگیری عصبی و عضلانی در ناحیه سر و گردن و حتی صورت می باشد که درد حاصله می تواند بصورت انتشاری در ناحیه سر و یا صورت به صورت های مختلفی از جمله سردرد یکطرفه یا دو طرفه یا حتی درد ناحیه صورت و دندان نمود پیدا کند.نکته اینست که این گره ها در ام آر آی یا تکنیک های دیگر قابل دیدن نبوده و به همین علت ممکن است تشخیص درستی داده نشده و درمان نشوند و بیمار سالها مجبور به تحمل درد حاصله باشد.در معاینات بعمل آمده می توان منشاء این گره های عضلانی و عصبی را پیدا کرده و سپس با درمان های مختلف جهت رها سازی این نقاط اقدام نمود تا نتایج شگرفی در این بیماری ها ایجاد شود.

ادامه مطلب
درمان آسیب های لگن با فیزیوتراپی

درمان آسیب های لگن با فیزیوتراپی

لگن ثبات ستون فقرات را بوجود می آورد و به عبارت دیگر تکیه گاه آن محسوب می شود.از اختلالات لگن می توان دررفتگی مادرزادی لگن نوزادان تا ناهنجاریهای لگن مادر حین زایمان بعلت انبساط لگن را اشاره نمود.همچنین اختلال کمر نیز می تواند تاثیرگذار در حرکت لگن باشد. راستای بد و استفاده ناصحیح اندام ها می تواند ریتم لگن را برهم زده و باعث اختلالات بد راستایی و نهایتا دردهای انتشاری در لگن و اندام های تحتانی و پاها شود که در معاینات این ناحیه می توان این اختلالات و راستای ناصحیح را تشخیص داده و درمان نمود.

ادامه مطلب
شکستگی و پوکی استخوان

شکستگی و پوکی استخوان

اکثر انسان ها در طول زندگی خود حداقل یک بار تجربه شکستگی را داشته اند. اغلب شکستگی ها نیاز به حداقل 4 هفته بی حرکتی دارند. این بی حرکتی می تواند باعث خشکی مفصلی و ضعف عضلانی شود. از عوارض شکستگی ها تاخیر در جوش خوردن ، بد جوش خوردن ، چسبندگی، محدودیت های حرکتی و درد و التهاب ناشی از آن می باشد. یکی دیگر از معضلات جامعه شهری و بی فعالیتی پوکی استخوان است. که در خانم های مسن و لاغر اندام و سفید پوست بیشتر دیده می‌شود.

ادامه مطلب
اختلالات عصب های محیطی و مرکزی

اختلالات عصب های محیطی و مرکزی

بیماری های اعصاب و درگیری آن به دو دسته محیطی و مرکزی تقسیم می شوند.از جمله بیماریهای محیطی درگیری های عصب در اندام ها مانند سیاتیک ، دیسک کمر ، درگیری عصب صورت ( زوج هفتم مغزی یا همان عصب فاسیال ) که بنام بلز Bels pulsy معروف است و بیماری های اعصاب مرکزی مانند سکته های مغزی ، ام اس MS، ضایعات نخاعی را شامل می شود.

ادامه مطلب
درمان بیماری های روماتیسمی با فیزیوتراپی

درمان بیماری های روماتیسمی با فیزیوتراپی

از جمله بیماری های موجود که می تواند اختلالات و دردهای عضلانی و مفصلی ایجاد نماید بیماری های روماتیسمی است که در این بیماری ها فاکتورهای روماتیسمی در آزمایش های خونی وجود داشته و معمولا دردها و درگیریهای مفصلی بصورت قرینه مشاهده می گردد.از جمله بیماری های شایع این دسته می توان به نقرس ، آرتریت روماتویید ، لوپوس ، رینود اشاره کرد. بررسی دقیق و تایید نهایی درگیری این نوع از بیماری ها توسط متخصصین روماتولوژی صورت می گیرد و ممکن است جهت کنترل بیماری و عوارض آن توصیه فیزیوتراپی گردد.

ادامه مطلب
درمان درد گردن با فیزیوتراپی

درمان درد گردن با فیزیوتراپی

بسیاری از بیماران ممکن است درد گردن یا مشابه آن را تجربه کرده باشند . بیشتر اوقات در کسانی که کارهای طولانی مدت و بدون حرکت را انجام می دهند این درگیری ها بوجود می آیند. کارمندان بانک یا افرادی که پشت میز مطالعه و یا کامپیوتر هستند نمونه هایی از این افراد هستند. اختلالات می تواند از گره های عضلانی ساده تا درگیری های پیچیده عناصر گردنی باشد. در معاینات می توان این گره ها و یا اختلالات حرکتی را تشخیص داده و درمان نمود.

ادامه مطلب
درمان پای دیابتی با فیزیوتراپی

درمان پای دیابتی با فیزیوتراپی

یکی از مشکلات شایع امروزه بیماران دیابتی یا مرض قند عوارض آن است که متاسفانه روز به روز افزون می گردد. از عوارض این بیماری خطرناک می توان به درگیری رتین ( بافت شبکیه چشم ) تا اختلالات حسی پای این افراد که بنام پای دیابتی معروف است اشاره کرد. در این اختلال شخص دچار گزگز و مورمور در انتهاهای پای خویش شده و احساس سردی انتهاها می نماید. در موارد شدیدتر ممکن است زخم های مزمن در پای این افراد دیده شود که متاسفانه بهبودی بسیار کندی داشته و یا حتی بدتر می شوند.

ادامه مطلب
درمان گودی کمر با فیزیوتراپی

درمان گودی کمر با فیزیوتراپی

یکی از شایع ترین اختلالات در انحنای ستون فقرات، گودی کمر (لوردوز) است.طرز صحیح نشستن هم که موجب حفظ حالت طبیعی ستون فقرات می شود.راستای کل بدن هم در این مهم نقش دارد یعنی کف‌پا ، باسن ، پشت و کتف شما هم باید در وضعیت صحیح و راستای طبیعی خود قرار بگیرند تا احساس راحتی و راستای صحیح ستون فقرات داشته باشید اگر پای شما آویزان باشد این امر موجب خستگی و درد در کف پا و پشت ساق می‌شود و این حالت به افزایش گودی کمر کمک می کند. .نشستن طولانی‌ مدت در حالت قوسی و هلالی شکل به ستون مهره‌ها شکل داده.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در تاندون آشیل

فیزیوتراپی در تاندون آشیل

تاندون آشیل زردپی محکم و مهمی است که در پشت مچ پا قرار دارد.تاندون آشیل، تاندون های عضلات پشت ساق پا را به استخوان پاشنه پا متصل می کند.التهاب تاندون آشیل پاشنه پا" عارضه‌ای شایع است که باعث ایجاد درد در امتداد پشت پا در ناحیه‌ی نزدیک به پاشنه‌ آن می‌شود.

ادامه مطلب
درمان کیفوز با فیزیوتراپی

درمان کیفوز با فیزیوتراپی

کیفوز ستون مهره نوعی افزایش قوس ستون فقرات درناحیه پشتی به سمت جلو است. گِرد بودن ستون فقرات در قسمت سینه ای تا حدودی طبیعی است (کیفوز). اما وقتی این خم بودن به جلو از حدی بیشتر باشد به آن هایپر_کیفوز یا قوس افزایش یافته پشتی می گویند. شایعترین نوع کیفوز،کیفوز وضعیتی است و به طور طبیعی احتمال بروز آن در جوانان و افراد سالمند وجود دارد.

ادامه مطلب
درمان آرنج تنیس بازان تنیس البو

درمان آرنج تنیس بازان تنیس البو

آرنج از نظر تشریحی یکی از مفاصل پیچیده بدن است و از مفصل شدن انتهای پایینی استخوان بازو با انتهای بالایی استخوان ساعد تشکیل شده است.دارای حرکات خم و راست کردن و چرخشی است. وقتی این عضلات خیلی مورد استفاده قرار گیرند در محل اتصال تاندون آنها به برجستگی خارجی آرنج تغییراتی رخ می دهد که شبیه التهاب، ورم، ریش ریش شدن، پارگی های کوچک و تغییر قوام تاندون است و باعث درد می گردد که بیماری آرنج تنیس بازان نام دارد.علت اصلی این بیماری استفاده بیش از حد از دست است، بخصوص فعالیتهایی که در آنها مچ دست خیلی خم و راست می شود. زمینه ژنتیکی وارثی هم ممکن است دخالت داشته باشد.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در آسیب مینیسک

فیزیوتراپی در آسیب مینیسک

مینیسک ها بافت هایی شبیه غضروف، ولی به مراتب محکم تر از آن و با خاصیت ارتجاعی زیاد مثل لاستیک هستند. در هر زانوی ما دو مینیسک (مینیسک داخلی و مینیسک خارجی) وجود دارد. مینیسک ها تقریبا به شکل C انگلیسی هستند. مینیسک زانو گاهی هنگام انجام فعالیت هایی پاره می شود که فشار یا ضربه مستقیم حاصل از چرخش یا پیچ خوردن با نیروی شدید را به زانو وارد می کنند. چرخش یا حرکت محوری ناگهانی، سر پا ایستادن طولانی مدت یا بلند کردن اشیاء سنگین علت پارگی مینیسک زانو می باشد.

ادامه مطلب
درمان انگشت اسکی بازان

درمان انگشت اسکی بازان

پیچش انگشت شست که اغلب به آن آسیب شست اسکی باز, به علت اینکه در این ورزش زیاد رخ می دهد, نیز گفته می شود یکی از دلایل اصلی درد و ورم شست دست می باشد.این آسیب دیدگی در نتیجه اعمال نیرو به شست و حرکت آن به سمت دور شدن از دست ایجاد می شود. از جمله ورزشهای دیگری که مستعد این جراحت می باشند می توان به دروازه بانی و راگبی اشاره کرد. از آنجائیکه مکانیزم آسیب دیدگی بیشتر در اسکی رخ می دهد لذا نام آسیب شست اسکی باز تعریفی شایسته ای از آن می باشد.

ادامه مطلب
درمان کین باخ

درمان کین باخ

تاریخچه : دکتر کین باخ رادیولوژیست اتریشی نخستین کسی بود که در سال 1910 از روی تصاویر اشعه ایکس این بیماری را مطرح کرد و علت آن را آسیب دیدگی منابع خونرسان استخوان هلالی دانست. یماری کین باخ بیشتر در سنین 20 تا40 سال رخ می دهد و به دلیل اختلال در خون‌رسانی استخوان هلالی و در نتیجه سیاه شدن آن (اوسکولار نکروز) اتفاق می افتد.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در اختلال سر به جلو FHP

فیزیوتراپی در اختلال سر به جلو FHP

یکی از مشکلات شایعی که در اکثر جامعه امروز شهرنشین و افرادی که پشت کامپیوتر می باشند ، اختلال شایعی به نام ناهنجاری سر به جلو یا Forward head posture می باشد. سندروم سر و گردن به جلو، درجامعه امروزی شیوع بسیار زیادی دارد. ستون فقرات در ناحیه گردن به سمت جلو تحدب دارد.چنانچه این انحنا بیش از حد طبیعی آن باشد به آن عارضه سر به جلو می گویند.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در سندرم تونل کارپال CTS

فیزیوتراپی در سندرم تونل کارپال CTS

تونل کارپ یک ساختار محکم استخوانی-فیبری است که از استخوان های مچ و لیگامان (رباط) عرضی ساخته شده است. این ساختار همانطور که از اسمش پیداست مانند تونلی می ماند که اجزایی از درون آن عبور می کنند و از ساعد وارد دست می شوند. درد، بی حسی و گزگز در قسمت هایی که توسط این عصب تغذیه می شوند؛ یعنی، در انگشت های شست، اشاره، وسط و انگشت حلقه در سمت کف دست، احساس می شود. این علائم می تواند در همه ی این انگشتان باشد یا فقط در یک یا چندتای آنها باشد.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در اختلال ساختار ساکروایلیاک

فیزیوتراپی در اختلال ساختار ساکروایلیاک

یکی از مفاصل بسیار مهمی که شاید در اکثر ورزشکاران نقش بسیار مهمی را در ثبات ستون فقرات بازی می‌کند مفصل ساکروایلیاک می باشد این مفصل به لحاظ اینکه اندام تحتانی را به ستون فقرات وصل نموده اهمیت بالایی دارد. اغلب ورزشکارانی که دچار اختلالات این مفصل می‌شوند کسانی هستند که به نحوی ممکن است که دچار آسیب های قبلی ای یا عدم بالانس بین عضلات ناحیه کمر و سیستم هسته مرکزی می باشند. همچنین این اختلال می تواند در کوهنوردانی که ممکن است ساعت ها و یا روزها به علت طولانی مدت ایستادن و راه رفتن به وجود آید.

ادامه مطلب
درمان خار پاشنه با فیزیوتراپی و شاک ویو

درمان خار پاشنه با فیزیوتراپی و شاک ویو

یکی از مشکلات بسیار مهم در پاشنه که می تواند دچار التهاب مزمن و نتیجه آن دردناک شود خار پاشنه میباشد خار پاشنه با ایجاد رسوب های کلسیمی در ناحیه پاشنه که به تبع فشارها و کشش های نامتوازن ایجاد می شود به وجود می آید درمان قطعی خار پاشنه می تواند از طریق امواج صوتی همراه یونتوفورزیس اسید استیک و همچنین امواج شاک ویو در مراحل پیشرفته تر باشد که در کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی قابل اجرا و درمان می باشد.

ادامه مطلب
پارگی عضلات راست رانی

پارگی عضلات راست رانی

عضله چهارسر ران:عضله‌ای است نیرومند و بزرگ که در جلو و طرفین استخوان ران قرار داشته و از طریق زردپی چهارسر به قاعده کشکک و بوسیله رباط کشککی یا زردپی کشککی به برجستگی استخوان درشت‌نی متصل می‌گردد.

ادامه مطلب
زانوی پرانتزی

زانوی پرانتزی

در حالت طبیعی ایستاده با زانوهای صاف، زمانی که قوزک‌ها کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، نباید فاصله چندانی بین زانوها وجود داشته باشد. اگر به هر دلیلی فاصله بین زانوها افزایش یابد، درحالی که قوزک‌ها به هم چسبیده‌اند پای پرانتزی (ژنوواروم) نامیده می‌شود. به علت کمانی شدن پاها در این بیماری اصطلاح پای پرانتزی به کار می‌رود. در حالت پرانتزی شدن، ساق پاها به سمت داخل انحراف می‌یابد.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در سکته های مغزی

فیزیوتراپی در سکته های مغزی

نقش فیزیوتراپی و درمانهای تکمیلی در بهبود علائم بیماران سکته های مغزی

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در شکستگی های آرنج

فیزیوتراپی در شکستگی های آرنج

نقش فیزیوتراپی در رفع محدودیت های حرکتی در شکستگی های آرنج

ادامه مطلب
آرتروسکوپی چیست؟

آرتروسکوپی چیست؟

آرتروسکوپی در مفاصل همان تکنیک جراحی بسته می‌باشد که امروزه نسبت به گذشته بعلت کمتر بودن عوارض جراحی باز مورد توجه قرار گرفته است.

ادامه مطلب
درمان شانه یخ زده یا فروزن شولدر با فیزیوتراپی

درمان شانه یخ زده یا فروزن شولدر با فیزیوتراپی

فروزن شولدر یا شانه یخ زده واژه‌ای است که در موارد خشکی مفصل شانه در پی عوامل مختلفی که به وجود می‌آید به کار برده می شود. این اختلال در افراد میانسال بیشتر دیده می شود در مقایسه خانم ها نسبت به آقایان بیشتر مبتلا می شوند.

ادامه مطلب
درمان شکستگی جونز با فیزیوتراپی

درمان شکستگی جونز با فیزیوتراپی

یکی از شکستگی های شایع در مورد پا به خصوص در ورزشکاران شکستگی جونز می باشد شکستگی جونز می‌تواند از طریق اشعه ایکس تشخیص داده شده و درمان به دو صورت جراحی و یا گچ گیری انجام شود فیزیوتراپی نقش موثری در بهبود این گونه افراد ایفا می نماید.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در درمان شکستگی سر استخوان بازو

فیزیوتراپی در درمان شکستگی سر استخوان بازو

یکی از شکستگی های شایع در کمپلکس شانه در افراد مسن شکستگی های سر استخوان بازو می‌باشد که در اثر برخورد و افتادن روی زمین ایجاد می شود این شکستگی بسته به اینکه چند قطعه و همراه با جابجایی شده باشد و یا این که شکستگی به خط مفصلی امتداد یافته باشند تقسیم بندی های متعددی دارد تکنیک های فیزیوتراپی و مگنت و بی حرکتی ها و کسب دامنه و یا نهایتاً جراحی از درمان های موثر این شکستگی محسوب می‌شوند.

ادامه مطلب
درمان آرتریت روماتویید یا روماتیسم مفصلی

درمان آرتریت روماتویید یا روماتیسم مفصلی

آرتریت روماتوئید RA یا روماتیسم مفصلی یک بیماری تقریباً ناشناخته با اختلالات مفصلی و سیستم ایمنی بدن که در برابر یک سری فاکتورها تولید سمومی می نماید که می‌تواند منجر به درد التهاب در مفاصل شود می باشد.

ادامه مطلب
کنترل و درمان ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس MS multiple sclerosis

کنترل و درمان ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس MS multiple sclerosis

بیماری ام اس MS یک نوع بیماری تحلیل رونده غلاف اعصاب مرکزی می باشد این نوع بیماری در سلولهای اعصاب مغز و نخاع باعث آسیب به آن ناحیه می شود که آسیب شامل علائمی از جمله اختلالات خلقی اختلالات فیزیکی و همچنین علائمی مانند دوبینی ، نابینایی در یک چشم و تحلیل عضلات ، اختلالات تعادلی باشد. هنگام حملات ام اس ممکن است حتی بعضی از این اختلالات بسیار تشدید شده و در بین حملات اصلاً به کلی از بین برود.

ادامه مطلب
کدام درد ها با فیزیوتراپی بهبود پیدا می کنند؟

کدام درد ها با فیزیوتراپی بهبود پیدا می کنند؟

سوالی که اکثر بیماران ممکن است با آن مواجه شوند این است که کدام یک از دردها می‌تواند توسط فیزیوتراپی بهبود پیدا کنند؟ در ادامه به این بحث می پردازیم

ادامه مطلب
درد چیست ؟

درد چیست ؟

درد در حقیقت تحریک پایانه های عصبی اندام ها و بافت ها می باشد که می تواند توسط آسیب های بافتی و یا تحریکات مختلف ایجاد شود روش های متفاوتی در درمان دردها در فیزیوتراپی تخصصی مرکزی شریعتی تحت نظارت دکتر رضایی و دکتر احمدی وجود دارد که می‌تواند در درمان انواع دردها و بهبود آنها کمک شایانی به بیماران عزیز به نماید

ادامه مطلب
فیزیوتراپی تنه و اندام تحتانی

فیزیوتراپی تنه و اندام تحتانی

فیزیوتراپی رشته‌ای از شاخه های پزشکی محسوب می‌شود که می‌تواند با استفاده از اثرات مثبت فیزیک روش های درمانی بدون عوارض و با تاثیر بسیار زیاد در درمان انواع بیماریها کمک بسیار زیادی بنماید. نمونه هایی از درمان هایی که در نواحی مختلف می‌تواند توسط فیزیوتراپی انجام شود شامل فیزیوتراپی گردن فیزیوتراپی کمر فیزیوتراپی ستون فقرات فیزیوتراپی شانه فیزیوتراپی بازو فیزیوتراپی آرنج فیزیوتراپی هیپ فیزیوتراپی ران فیزیوتراپی مچ پا فیزیوتراپی مچ دست فیزیوتراپی اعصاب فیزیوتراپی بانوان فیزیوتراپی سالمندان باشد. که تمامی این خدمات در کلینیک فیزیوتراپی تخصصی مرکزی شریعتی تحت نظارت دکتر رضایی و دکتر احمدی قابل انجام می باشد.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی تنه و اندام فوقانی

فیزیوتراپی تنه و اندام فوقانی

فیزیوتراپی رشته‌ای از شاخه های پزشکی محسوب می‌شود که می‌تواند با استفاده از اثرات مثبت فیزیک روش های درمانی بدون عوارض و با تاثیر بسیار زیاد در درمان انواع بیماریها کمک بسیار زیادی بنماید. نمونه هایی از درمان هایی که در نواحی مختلف می‌تواند توسط فیزیوتراپی انجام شود شامل فیزیوتراپی گردن فیزیوتراپی کمر فیزیوتراپی ستون فقرات فیزیوتراپی شانه فیزیوتراپی بازو فیزیوتراپی آرنج فیزیوتراپی هیپ فیزیوتراپی ران فیزیوتراپی مچ پا فیزیوتراپی مچ دست فیزیوتراپی اعصاب فیزیوتراپی بانوان فیزیوتراپی سالمندان باشد. که تمامی این خدمات در کلینیک فیزیوتراپی تخصصی مرکزی شریعتی تحت نظارت دکتر رضایی و دکتر احمدی قابل انجام می باشد.

ادامه مطلب
درمان فیزیوتراپی در شکستگی کالیس

درمان فیزیوتراپی در شکستگی کالیس

یکی از شکستگی های شایع در افراد با سن بالا و افتادن روی دست در حالت کشیده می باشد که با جابجایی قطعه شکسته شده به سمت خلف به نام کالیس معروف است درمان فیزیوتراپی یکی از درمان های بسیار موثر برای این گونه افراد و کاهش عوارض آن می باشد

ادامه مطلب
درمان کشیدگی و پارگی تاندون سوپرااسپیناتوس با فیزیوتراپی

درمان کشیدگی و پارگی تاندون سوپرااسپیناتوس با فیزیوتراپی

تاندونیت سوپرااسپیناتوس یکی از تاندونیت های بسیار مهم در شانه محسوب می‌شود که می‌تواند باعث دردهای ناحیه شانه در افراد میانسال شود که در فعالیت های تکراری به خصوص در بالای سر ایجاد می‌شود در اکثر موارد می‌تواند این تاندونیت با فیزیوتراپی بهبودی قابل توجهی یافته ولی در بعضی از موارد ممکن است نیاز به جراحی پیدا کند انجام به موقع فیزیوتراپی و توجه به آسیب می تواند احتمال جراحی را در این ناحیه به نحو قابل ملاحظه ای کاهش دهد. کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی می تواند با انجام اعمال تخصصی فیزیوتراپی نیاز به جراحی در این گونه بیماران را مرتفع ساخته و یا پس از عمل جراحی در بهبودی مناسب به بیماران کمک نماید.

ادامه مطلب
درمان درد سیاتیک با فیزیوتراپی

درمان درد سیاتیک با فیزیوتراپی

سیاتیک بزرگترین عصب بدن می باشد که می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی دچار آسیب و درد مزمن شود از جمله موارد آن می‌تواند دیسکهای کمری و همچنین دردهای ناشی از تنگی کانال نخاعی باشد که می‌تواند در اندامهای تحتانی انتشار یابد فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره گیری از مجهزترین و بهترین تجهیزات نقش بسیار مهمی را در درمان دردهای سیاتیک داشته است.

ادامه مطلب
درمان خشکی مفاصل شانه و زانو با فیزیوتراپی و سی پی ام CPM

درمان خشکی مفاصل شانه و زانو با فیزیوتراپی و سی پی ام CPM

خشکی مفصلی یکی از عوارض نا مطلوب در بهبود بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی می باشد که با دردهای مزمن می تواند همراه باشد. بیماران پس از جراحی شانه و زانو ضرورت انجام حرکت هایی که باعث جلوگیری از خشکی مفصلی میشود را خواهند داشت. سی پی ام CPM همراه با حرکت های درمانی توسط فیزیوتراپیست متخصص می تواند در رفع قطعی این گونه دردها در بیماران کمک شایانی را بنماید.

ادامه مطلب
درمان دیسک گردن و کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک گردن و کمر با فیزیوتراپی

یکی از اختلالات شایع در ستون فقرات درگیریهای دیسک و انواع مختلفی از مشکلات آن می باشد که توسط فیزیوتراپی حرفه ای با متخصصین مجرب قابل درمان می باشد کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره گیری از تکنیک های به روز و دقیق سعی در درمان اینگونه بیماران نموده است که نتایج قابل قبولی نیز حاصل گردیده است.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یکی از روش های بسیار موثر در درمان انواع بیماری ها محسوب می شود که امروزه در بیماریهایی مانند آسیب های ورزشی ، ارتوپدی و اعصاب به کار گرفته می شود. فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره گیری از تجهیزات به روز و امکانات کامل تحت نظر متخصصین و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در درمان این گونه بیماران گام های موثری را برداشته است.

ادامه مطلب
درمان نقاط ماشه ای یا تریگر پوینت با فیزیوتراپی

درمان نقاط ماشه ای یا تریگر پوینت با فیزیوتراپی

یکی از اختلالات بسیار عمده دردهای مزمن درگیری بافت مایوفاشیال و ایجاد گره های عضلانی به نام تریگرپوینت می باشد که می تواند دردهای مزمن را ایجاد نماید و در کلینیک های فیزیوتراپی تخصصی فیزیوتراپیست متخصص آشنا به الگوهای دردهای اینگونه بیماران می توانند با روشهای بسیار موثر نقش مهمی را در درمان اینگونه بیماران ایفا نماید.

ادامه مطلب
درمان فلج عصب زوج هفتم مغزی صورتی یا بلز با فیزیوتراپی Bells palsy

درمان فلج عصب زوج هفتم مغزی صورتی یا بلز با فیزیوتراپی Bells palsy

یکی از درگیری‌های اعصاب درگیری عصب در ناحیه صورت می باشد که با نگرانی زیادی در بیماران همراه می باشد دستگاه ها و تجهیزات فیزیوتراپی همراه با درمانهای دارویی نقش موثری در درمان اینگونه بیماران داشته‌اند.

ادامه مطلب
درمان آسیب ها و پارگی عضله همسترینگ با فیزیوتراپی

درمان آسیب ها و پارگی عضله همسترینگ با فیزیوتراپی

یکی از مشکلات ورزشکاران آسیب های عضلانی می باشد. یکی از عضلات مهم و فوق العاده با آسیب مجدد عضله همسترینگ می باشد درمان فیزیوتراپی در کلینیک شریعتی باعث بهبودی کامل این بیماران می شود.

ادامه مطلب
آسیب و پارگی عضله گاستروکنمیوس ( کاف ) ساق پای تنیس بازان

آسیب و پارگی عضله گاستروکنمیوس ( کاف ) ساق پای تنیس بازان

یکی از مشکلات شایع در ورزشکاران آسیب و پارگی عضله ساق یا دوقلو که به نام علمی گاستروکنمیوس می باشد کشیدگی و پارگی آن است فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره گیری از تجهیزات فوق تخصصی کمک بسیار موثری را در درمان این گونه از ورزشکاران ایفا نموده است.

ادامه مطلب
درمان کشیدگی و پارگی تاندون عضله دوسر بازویی بایسپس با فیزیوتراپی

درمان کشیدگی و پارگی تاندون عضله دوسر بازویی بایسپس با فیزیوتراپی

یکی از آسیب‌های موجود در اندام فوقانی در ورزشکاران آسیب‌های ناشی از کشیدگی و یا پارگی در عضله دوسر بازویی می باشد این عضله یکی از عضلات مهم در اندام فوقانی می‌باشد که پارگی و کشیدگی آن می‌تواند توسط فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی قابل بهبودی و درمان باشد.

ادامه مطلب
درمان کشیدگی و پارگی رباط داخل زانو MCL با فیزیوتراپی

درمان کشیدگی و پارگی رباط داخل زانو MCL با فیزیوتراپی

یکی از آسیب‌های شایع در ورزشکاران درگیری رباط داخل زانو می باشد که می تواند همراه با آسیب رباط صلیبی باشد به کار گیری از تکنیک های پیشرفته و حرفه ای درمان آسیب های ورزشی در این گونه بیماران در کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی تحت نظارت دکتر رضایی و دکتر احمدی کمک قابل قبولی را در درمان این گونه بیماران نموده است.

ادامه مطلب
درمان گرفتگی ها کرامپ ها و اسپاسم های عضلانی با فیزیوتراپی

درمان گرفتگی ها کرامپ ها و اسپاسم های عضلانی با فیزیوتراپی

یکی از اختلالات مزمن و آسیب‌های موجود در عضلات درگیری ها و اسپاسم های آنها می باشد. فعالیت های بدنی شدید و کمبود مواد مغذی در عضلات می تواند منشاء ایجاد اسپاسم و کرامپ عضلانی و نهایتا دردهای مزمن در عضلات شود. فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره گیری از متدهای جدید در رفع این گرفتگی ها و اصلاح آنها نقش موثری در درمان این بیماری ها داشته است.

ادامه مطلب
تعویض مفصل یا آرتروپلاستی Arthroplasty چیست؟

تعویض مفصل یا آرتروپلاستی Arthroplasty چیست؟

تعویض مفصل یا آرتروپلاستی یکی از روش هایی است که در موارد آرتروز های پیشرفته برای درمان بیماران در نظر گرفته می شود عوارض پس از آرتروپلاستی مواردی است که می‌تواند توسط فیزیوتراپی های تخصصی کاهش پیدا کند کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره گیری از امکانات موجود سعی در کاهش این عوارض نموده است که نتایج قابل قبولی بدست آمده است.

ادامه مطلب
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.