logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی /  انواع بیماری ها / درد گردن

درد گردن

درد-گردن

بسیاری از بیماران ممکن است درد گردن یا مشابه آن را تجربه کرده باشند . بیشتر اوقات در کسانی که کارهای طولانی مدت و بدون حرکت را انجام می دهند این درگیری ها بوجود می آیند. کارمندان بانک یا افرادی که پشت میز مطالعه و یا کامپیوتر هستند نمونه هایی از این افراد هستند. اختلالات می تواند از گره های عضلانی ساده تا درگیری های پیچیده عناصر گردنی باشد. در معاینات می توان این گره ها و یا اختلالات حرکتی را تشخیص داده و درمان نمود.

درد گردن Neck pain
درد گردن یکی از دردهای شایع جامعه امروزی به خصوص در افرادی می باشد که پشت کامپیوتر هستند و یا مطالعه طولانی مدت دارند. از دردهای گردن می توان به دردهای موضعی و یا دردهای انتشاری اشاره نمود و به طور کلی دردهای موضعی ماهیت نقطه ای دارند و بدون انتشار میباشند و معمولا منشأ آنها اسپاسم یا گره ها ی عضلانی ( تریگر پوینت ) triggerpoint می باشد. اما دردهای انتشاری می تواند با درگیری عصب توسط دیسک های بین مهره ای در ناحیه گردن یا کمر ایجاد شود. استئوآرتریت مهره های گردن یا بیرون زدگی دیسک های بین مهره ای در صورتی که به ریشه های عصبی فشار وارد کند باعث ایجاد درد های انتشاری میشود.که با تکنیک های فیزیوتراپی و کاهش فشار بر اعصاب علائم بیمار بهبود می یابد.
همچنین از آسیب های حاد گردنی مانند ویپلش whiplash injury که در تصادفات رانندگی به وجود می آید یا افتادن های ناحیه سر و گردن در ورزش و برخوردها در ناحیه سر و گردن می توان نام برد که توسط متخصص مغز و اعصاب و یا ارتوپدی ارزیابی و به کلینیک های فیزیوتراپی برای درمان تخصصی غیر جراحی ارجاع داده میشوند.
ارائه راهکارهای درمانی توسط متخصصین فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی شریعتی که با نظارت مستقیم دکتر رضایی انجام می شود می تواند راهکار مناسبی برای درمان انواع دردهای ناحیه گردن باشد.
 
 
 
هفت استخوان قسمت فوقانی ستون فقرات گردن را تشکیل میدهند. بین مهره های ستون فقرات دیسک هایی از جنس غضروف وجود دارد . دیسک به عنوان کمک فنر عمل کرده و باعث انعطاف پذیری ستون فقرات می شود . هنگاهی که یکی از دیسک ها از حالت طبیعی خود خارج می شود باعث ایجاد اختلال می شود. 
 
 
 در صورت مشاهده علائم زیر به پزشک مراجعه شود :

 

ممکن است درد در قسمت وسط و یا طرفین گردن احساس شود حتی ممکن است تا قسمت فوقانی و شانه ها نیز انتشار یابد. احساس ضعف در شانه حس شود . سردرد های تنشی که در پشت سر و یا گوش و پشت چشم حس شود . 

دلایل عمده درد گردن شامل موارد زیر است:

 

درمان :

بعد از تشخیص علت درد در گردن با کمک درمان های فیزیو تراپی با هر یک از موارد الکتروتراپی ، لیزر تراپی و ... میتوان باعث کاهش درد ناحیه شد و سپس با کمک تمرینات تقویتی فشار وارده بر دیسک ها را کاهش داد.

سایر بیماریها

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.