logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی /  انواع بیماری ها / آشیل

آشیل

achille

تاندون آشیل زردپی محکم و مهمی است که در پشت مچ پا قرار دارد.تاندون آشیل، تاندون های عضلات پشت ساق پا را به استخوان پاشنه پا متصل می کند.التهاب تاندون آشیل پاشنه پا" عارضه‌ای شایع است که باعث ایجاد درد در امتداد پشت پا در ناحیه‌ی نزدیک به پاشنه‌ آن می‌شود.

تاندون آشیل 

تاندون آشیل  زردپی محکم و مهمی است که در پشت مچ پا قرار دارد. تاندون آشیل، تاندون پاشنه نیز نامیده می شود. تاندون آشیل، تاندون های عضلات پشت ساق پا را به استخوان پاشنه پا متصل می کندزمانی که عضلات پشت ساق پا منقبض می شوند، کشش تاندون آشیل، پاشنه پا را با حرکتی فنری که برای دویدن و پریدن ضروری است بالا می برد. از آن جایی که تأثیر تاندون آشیل در بالا بردن کل وزن بدن است، لازم است که تاندون آشیل سخت ترین و قوی ترین تاندون بدن انسان باشد.

 


التهاب تاندون آشیل پاشنه پا" عارضه‌ای شایع است که باعث ایجاد درد در امتداد پشت پا در ناحیه‌ی نزدیک به پاشنه‌ آن می‌شود. التهاب تاندون یا تاندونیت در واقع تورم و آماس تاندون است که به‌راحتی می‌توان آن را شناسایی کرد.تاندون آشیل ماهیچه‌های ساق پا را به استخوان پاشنه‌ی متصل می‌کند و ما هنگام راه رفتن، دویدن و پریدن از آن استفاده می‌کنیم. اگرچه این تاندون می‌تواند فشارها‌ی بسیار زیاد و شدید را هنگام پریدن و دویدن تحمل کند، که البته همین امر آن‌ را در معرض ملتهب شدن (تاندونیت) نیز قرار می‌دهید. تاندونیت آشیل نتیجه ی آسیبی است که در اتصال بین عضله و تاندون در قسمت پشتی پا و استخوان پاشنه به وجود می آید ، این یک آسیب رایج در میان ژیمناستیک کاران و افراد مسن که ورزش هایی مانند تنیس و بسکتبال را انجام میدهند ، می باشد . 

 

 

ریسک های دیگری نیز در بروز تاندونیت آشیل وجود دارد :

 

درمان های موجود برای تاندونیت :

 

  

  پیشگیری :

 

یکی از سوالاتی که اکثر بیماران با آن مواجه می شوند این است که مدت زمان بهبودی تاندونیت چقدر است؟

 

سایر بیماریها

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.