logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی / ویزیت در منزل

ویزیت در منزل

homevisit

برخی از بیماران توانایی حرکت و دریافت خدمات پزشکی و فیزیوتراپی را در کلینیک ها ندارند لذا در بعضی از موارد خاص با نظر فیزیوتراپیست متخصص ارائه خدمات درمانی مطلوب در منزل می تواند توسط فیزیوتراپیست حرفه‌ای و متخصص قابل انجام باشد که پلن درمانی توسط فیزیوتراپیست متخصص طراحی شده و توسط بیمار با انگیزه و خانواده قابل انجام خواهد بود.

فیزیوتراپی یکی از شاخه های مهم رشته پزشکی محسوب می شود که در امر توانبخشی بیماران ناتوان فعالیت دارد. فیزیوتراپیست متخصص با توجه به دانش خویش و آگاهی به شرایط بیمار که می‌تواند از ناتوانی کامل تا توانایی کامل ورزشکاران باشند را در نظر گرفته و درمان خویش را بسته به شرایط بیمار تنظیم و طراحی نماید.

اینگونه بیماران  اکثراً تواناییهای حرکتی مناسبی نداشته و لازم است تا درمان آنها در منزل صورت گیرد در  اینگونه افراد با توجه به شرایط و نظر فیزیوتراپیست متخصص می‌توانند درمان های اولیه را در منزل دریافت نموده و پس از کسب توانایی های لازم درمان های خویش را در کلینیک ادامه دهند. سالمندان و یا کسانی که دچار آسیب های متعددی در اندام های خویش می باشند به نحوی که تواناییهای حرکتی خود را از دست داده اند از جمله این افراد می باشند.

 

کدام بیماران می توانند خدمات در منزل را دریافت نمایند؟

این خدمات می تواند شامل : 

باشد. که بسته به نظر فیزیوتراپیست متخصص می‌تواند برای درمان انواع بیماری های ذکر شده استفاده شود.

 

 

 

آیا فیزیوتراپی در منزل با فیزیوتراپی در کلینیک فرق دارد؟

سوالی که اکثر بیماران با آن مواجه می شوند این است که آیا تکنیکهای درمان در منزل با کلینیک فرق دارد؟ جواب سوال این است که برخی از تکنیک ها و تجهیزات فیزیوتراپی در کلینیک را نمی‌توان در منزل به کار برد اما بعضی از آنهایی را که می تواند به بیمار برای درمان در منزل و نتیجه آن بهبودی و حرکت بیمار است را می‌توان در منزل اعمال نمود به عبارتی درمان در منزل می تواند پیش درآمدی برای بهبودی و نهایتاً حرکت بیمار و نتیجه آن درمان تکمیل تر بیمار در کلینیک باشد.

 

نتیجه فیزیوتراپی در منزل رضایت بخش است؟

شرایط بیمار و همکاری بیمار با فیزیوتراپیست و همچنین حمایت های خانواده نقش مهمی از درمان را در اینگونه بیماران می توانند داشته باشند در حقیقت پیش زمینه بیماری آگاهی بیمار از شرایط و توضیح آن توسط فیزیوتراپیست ، با توجه به شرایط بیمار و طراحی پلن های درمانی دقیق توسط متخصص فیزیوتراپی ، ارائه دقیق روند درمان و عملیاتی کردن ، با توجه به همکاری اعضای خانواده در روند بهبودی ، ایجاد انگیزه در بیمار متناسب با شرایط موجود می‌تواند در نتیجه درمان مناسب و رضایت بخش بیمار تعیین کننده باشد.

 

آیا به هر کسی می توان اعتماد نمود ؟

توجه به خطرات احتمالی که می‌تواند توسط افراد غیر کارشناس و متخصص برای بیماران ایجاد شود نکته بسیار مهمی است که باید ذکر شود در حقیقت اکثر افرادی که آگاهی به شرایط بیماری ندارند نه تنها به بیمار کمک ننموده حتی می‌توانند برای آنها مشکل جبران‌ناپذیری را ایجاد نمایند لذا شایان ذکر است که بیماران و خانواده های آنها برای آرامش خاطر و نداشتن مشکل دیگری غیر از بیماری می بایست از افراد متخصص و کارآزموده و حرفه ای در این امر استفاده نمایند.

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.