ورود ثبت نام COVID-19

logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی / خدمات کلینیک

خدمات کلینیک

خدمات

معرفی مختصری از خدماتی که کلینیک فیزیوتراپی شریعتی انجام میشود

معرفی خدمات ما

Shariati

بخش معاینه Assessment

معاینه یکی از ارکان مهم درمان بوده و جهت تشخیص و انتخاب متد درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجاییکه نقش مهم تشخیص در درمان بسیار مهم بوده و به عبارتی هیچ درمانی بدون تشخیص درست به سرانجام نمی رسد لذا در این بخش بیماران با معاینات بسیار دقیق , هم به لحاظ کلینیکی هم به لحاظ یافته های پاراکلینیکی انجام گرفته و روشهای درمانی بر اساس نیاز بیمار طراحی شده و در پرونده بیمار درج می گردد. امروزه یکی از نکات مهم در امر درمان بیماران داشتن پرونده پزشکی کامل اعم از سوابق درمان بیماران و بیماریهای زمینه ای می باشد. در این کلینیک پرونده بیماران به دو شیوه بایگانی معمول و شیوه اینترنتی و آنلاین ثبت می گردد. در خاتمه درمان نیز در صورت نیاز به گزارش درمان از طرف پزشک معالج روند بهبودی بیماران در اختیار پزشک معالج قرار می گیرد.

ادامه مطلب
بخش معاینه Assessmentبخش معاینه Assessmentبخش معاینه Assessmentبخش معاینه Assessment
Shariati

لیزر پرتوان و لیزر کم توان HPL & LLLT

لیزر یکی از متدهای درمانی بسیار مهم و موثر جهت افزایش سرعت ترمیم بافت ملتهب بوده و امروزه در اکثر کلینیک های فیزیوتراپی کاربرد وسیعی دارد. لیزر به دو دسته کم توان Low level laser و پر توان High power laser تقسیم می شود از لیزر های کم توان جهت تحریک بافتها برای ترمیم و از لیزر پر توان برای دردهای مزمن استفاده می شود. لیزر از طریق تاثیر بر عوامل شیمیایی داخل سلولی مانند سیتوکروم , FADH , NADH باعث تسریع واکنش های داخل سلولی می شود. لیزرتراپی در مواردی مانند تاندونیت ها، بورسیت ها، اسپرین (پیچ خوردگی ) لیگامانی( رباط ) ، استرین ( کشیدگی ) عضلانی ، التهاب های مفصلی و ... موثر واقع می شود.

ادامه مطلب
لیزر پرتوان و لیزر کم توان HPL & LLLTلیزر پرتوان و لیزر کم توان HPL & LLLTلیزر پرتوان و لیزر کم توان HPL & LLLT
Shariati

مگنت Magnet

امروزه یکی از روش های درمانی در پزشکی و فیزیوتراپی استفاده از میدان های مغناطیسی است. میدان های مغناطیسی با تاثیر بر سلولهای بدن بعلت داشتن قطب های مثبت و منفی سلول ها تاثیرات درمانی خود را انجام می دهند. از جمله تحقیقات اخیر تاثیرات مثبت این میدان ها بر بافت استخوانی مانند شکستگی ها یا پوکی استخوان و افزایش تراکم استخوان , عضلانی مانند پارگی های عضلات و کشیدگی های عضلانی , مفصلی مانند آسیب های غضروفی و آرتروز , عروقی مانند سردرد های میگرنی با منشاء عروقی نام برد.

ادامه مطلب
مگنت Magnetمگنت Magnet
Shariati

کشش ستون فقرات و جااندازی دیسکها Spinal traction

طیف وسیعی از اختلالات ستون فقرات از جمله گرفتگی ها و اسپاسم های عضلانی ستون فقرات , تنگی کانال بین مهره ای , آرتروز مفاصل ستون فقرات , دیسک های بیرون زده که به اعصاب بین مهره ای فشار وارد می نمایند از طریق کشش ستون مهره ها و برداشتن فشار وارده بر اعصاب بین مهره ای قابل درمان می باشند.

ادامه مطلب
کشش ستون فقرات و جااندازی دیسکها Spinal tractionکشش ستون فقرات و جااندازی دیسکها Spinal tractionکشش ستون فقرات و جااندازی دیسکها Spinal tractionکشش ستون فقرات و جااندازی دیسکها Spinal traction
Shariati

تمرین درمانی Exercise

ازدیرباز تاکنون ورزش و نقش موثر آن در سلامت جسمانی مورد تایید متخصصین امر قرار گرفته و با توجه به نقش زندگی شهری و فقر حرکتی در افراد جامعه لزوم ورزش و نکات درمانی مورد نیاز در سلامتی پر رنگ تر شده است. توجه به برنامه های تمرینی متناسب با مشکلات جسمانی و حمایتهای عضلات از مفاصل می توان به: جلوگیری از آرتروز زودرس جلوگیری از بیماریهای قلب و عروق که امروزه بعنوان عامل اصلی مرگ و میر در جامعه محسوب می شود جلوگیری از بیماری های متابولیک مانند دیابت و اختلالات هورمونی جلوگیری از بیماریهای ساختاری اندامها وحتی نقش موثر ورزش در سلامت روحی جامعه اشاره نمود. این بخش با تجهیزات کامل ذیل، فضای مناسبی را تحت نظارت اعضاء کمیته پزشکی تیم های ملی فوتبال فراهم آورده است.

ادامه مطلب
تمرین درمانی Exerciseتمرین درمانی Exerciseتمرین درمانی Exerciseتمرین درمانی Exercise
Shariati

الکتروتراپی Electrotherapy

فیزیوتراپی شامل زیر مجموعه های مهمی از درمان بوده که یکی از آنها استفاده از جریانات مختلف الکتریکی در قسمتهای مختلف بدن با اهداف خاصی از جمله: تسکین دردهای حاد و مزمن از طریق جریانات TENS باز آموزی های عضلانی در بیماریهایی مانند سکته های مغزی ( همی پلژی ) , فلج اعصاب محیطی , بی اختیاری های عضلات لگنی , ضایعات نخاعی , و حتی بعد از بی حرکتی های طولانی مدت از طریق جریانات FES , IDC , IF فارادیک و....

ادامه مطلب
الکتروتراپی Electrotherapyالکتروتراپی Electrotherapy
Shariati

شاک ویو Shock wave

امروزه استفاده از متد های جدید در درمان بافتهای مختلف به طور چشمگیری ارتقاء پیدا کرده است. یکی از این متد ها که مورد نظر متخصصین فیزیوتراپی می باشد امواج صوتی پر انرژی بوده که تحت عنوان شاک ویو نامبرده می شوند. این امواج خواص مختلفی را در بافتها اعمال می نمایند که از جمله مهمترین آنها تحریک سلولهای ناقص در امر ترمیم می باشند. به عبارتی زمانی که روند ترمیم کامل انجام نشود و عوارض آن بصورت درد مزمن و یا اختلال عملکردی شود با استفاده از این امواج می توان بافت ناقص را تحریک نموده و پروسه ترمیم را دوباره شروع کرد. به عنوان مثال می توان به کامپیوتری که هنگ نموده است اشاره نمود که با فشردن دکمه Reset عملیات دوباره از نو آغاز می شود.

ادامه مطلب
Shariati

دیاترمی Diathermy

یکی از مهمترین و موثرترین روشهای درمانی در فیزیوتراپی استفاده از امواج الکترومغناطیس است که با تاثیر بر سلولهای بدن کاهش درد و التهاب را ایجاد نموده و می تواند در دردهای انتشاری ناشی از دیسکهای بیرون زده موثر واقع شود. این روش حتی در ناباروری ها که ناشی از چسبندگی های رحمی بوده و یا کم خونی های رحمی به تجویز متخصصین محترم زنان نتایج شگرفی را ایجاد می نماید. دردهای مزمن اندامها , حتی سینوزیت ها ( استفاده از پروب های مخصوص ) نیز با این روش درمان قطعی خواهند داشت. در این کلینیک بهره گیری از تنوع کاربرد این روش درمانی در بیماران باعث پیشرفت روند درمان بصورت کامل گردیده است.

ادامه مطلب
دیاترمی Diathermy
Shariati

بیو فیدبک Biofeedback

بیو فید بک درمانی چیست ؟ بیوفیدبک درمانی یک روش درمانی غیر دارویی است که در آن بیماران یاد می گیرند فرآیندهای بدنی را که معمولاً غیر ارادی هستند مانند تنش عضلانی ، فشار خون یا ضربان قلب کنترل کنند. ممکن است در طیف وسیعی از شرایط مانند درد مزمن ، بی اختیاری ادرار ، فشار خون بالا ، سردرد تنشی و سردرد میگرنی کمک کند .

ادامه مطلب
بیو فیدبک Biofeedbackبیو فیدبک Biofeedbackبیو فیدبک Biofeedbackبیو فیدبک Biofeedback
Shariati

نیدلینگ Needling

نیدلینگ Dry needling تکنیک نیدلینگ توسط برخی از پزشکان متخصصین فیزیوتراپیست برای درمان درد میوفاشیال انجام می شود. کلمه "میوفاشیال" از ریشه میو (که به عضله اشاره دارد) تشکیل شده است.گاهی اوقات در عضلات گره هایی ایجاد می شود که به آنها نقاط ماشه ای گفته می شود. این گره ها بسیار حساس هستند و هنگام لمس شدن می توانند دردناک باشند. آنها همچنین اغلب علت درد ارجاع شده هستند (یا دردی که قسمت دیگری از بدن را درگیر می کند). فیزیوتراپیست ها سوزن های نازکی را از طریق پوست وارد گره ها می کنند .

ادامه مطلب
نیدلینگ Needlingنیدلینگ Needlingنیدلینگ Needling
Shariati

ای پی اس APS

APS درمانی چیست؟ APS Therapy مخفف Action Potential Simulation است و یک روش درمانی است که از دستگاه APS برای کمک به بدن برای بازیابی و احیا و همچنین افزایش انرژی در بدن استفاده می کند. دستگاه APS سیگنالی را به بدن انسان می فرستد تا پتانسیل عمل خود بدن را شروع کرده و انرژی سلولی را آزاد کند.

ادامه مطلب
ای پی اس APS
Shariati

سی پی ام CPM continuous passive motion

بعد از جراحی تعویض مفصل زانو ، جراحی رباط صلیبی وجراحی شانه منجمد که مفاصل مدت زمانی بدون تحرک مانده است خشک شده و دامنه حرکتی آن کاهش می باشد لذا باید به کمک روش های درمانی مختلف بهبود یابد. موثرترین روش درمانی در این مواقع استفاده از دستگاه cpm برای بازگرداندن دامنه حرکتی بیمار می باشد . ‌

ادامه مطلب
سی پی ام CPM continuous passive motionسی پی ام CPM continuous passive motionسی پی ام CPM continuous passive motion
Shariati

ماساژ و ریکاوری Massage & Recovery

یکی از بخش های عمده در بهبود و بازگشت به حالت اولیه به خصوص در ورزشکاران انجام خدمات ماساژ و ریکاوری می باشد در بخش ماساژ و ریکاوری کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی ارائه خدماتی مانند ماساژ های درمانی زیر نظر متخصص همچنین متدهای ریکاوری و بازگشت ورزشکاران و تخلیه لنفاوی حتی در بیماران دچار اختلالات لنف و نیز بیماران که دچار Mastectomy یا برداشتن سینه در زنان بعلت سرطان انجام می‌گردد. رفع گره های عضلانی تخلیه اسید لاکتیک موجود در عضلات و تورم اندام ها گرفتگی های بخش پوستی و دردهای انتشاری از مواردی هستند که می‌تواند توسط این متخصصین و متدهای درمانی انجام شود.

ادامه مطلب
ماساژ و ریکاوری Massage & Recoveryماساژ و ریکاوری Massage & Recovery
Shariati

تکار Tecar

تکار یک سیستم انتقال انرژی خازنی می باشد که در محدوده فرکانس رادیویی است و برای معالجه آسیب شناسی عضلانی حاد و مزمن انجام میشود. این انرژی وارد شده باعث ایجاد واکنش حرارتی در بافت می شود .

ادامه مطلب
تکار Tecarتکار Tecar
Shariati

اینترفرنشیال Interferential

درمان اینترفرنشیال یا جریان تداخلی نام روش درمانی در فیزیوتراپی می باشد . جریان تداخلی ، یک جریان متناوب با شکل موج سینوسی میباشد که بوسیله دومولّد الکتریکی بطورهمزمان تولید میشود. هر یک ازاین دومولّد ، جریان را در فرکانسهای مختلفی تولید میکنند . زمانیکه دو جریان تداخل میکنند پالسها با شدّت مختلف باهم ترکیب شده ونتیجه این تداخل ایجاد یک جریان ضربانی کم فرکانس می باشد . در اين جريان از تداخل دو جريان پرفركانس ، يك جريان مدوله شده كم فركانس ايجاد می شود که امواج 2000 هرتز آن جهت تقويت عضلات عمقی و امواج 4000 هرتز جهت كاهش درد و اسپاسم استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
اینترفرنشیال Interferentialاینترفرنشیال Interferential
Shariati

کشش Traction

تراکشن ستون فقرات نوعی از درمان به کمک برداشتن فشار از روی ستون فقرات است فشار روی آن را کاهش می‌دهد.تراکشن را می‌توان به دو صورت دستی و یا مکانیکی انجام داد. کشش ستون فقرات برای درمان دیسک‌های داری فتق، سیاتیک، بیماری دژنراتیو دیسک، فشردگی اعصاب و سایر عارضه‌های مربوط به کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
کشش Traction
Shariati

اولتراسوند Ultrasound

اولتراسوند یک روش درمانی است که توسط دکتر فیزیوتراپیست برای کاهش درد و ترمیم انجام می شود . روش اولتراسوند درمانی از پالس های امواج صوتی برای نفوذ به بافت ها استفاده می کند. اگرچه تاثیر گرمایی جزئی بر روی بافت ها دارد ، اما باعث انبساط و انقباض در حباب های گازی ریز بافت می شود. این به کاهش پاسخ التهابی ، کاهش تورم بافت و در نتیجه کاهش درد کمک می کند.

ادامه مطلب
اولتراسوند Ultrasoundاولتراسوند Ultrasound
Shariati

وازوترین Vasotrain

یکی از اختلالات بسیار مهمی که در حیطه کاری فیزیوتراپی به خصوص در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است اختلالات سیستم لنفاوی می‌باشد که به خصوص در افرادی با مشکلات ناشی از جراحی های بزرگ در ناحیه سینه در خانم هایی که دچار سرطان های سینه شده‌اند و به اجبار به تشخیص پزشک متخصص سرطان در ناحیه مذکور برداشته شده و طبیعتاً مقداری از بافت لنفاوی که نقش انتقال مواد متابولیکی را به سیستم گردش خون دارد از بین می رود. زمانی که این بافت ها برداشته می شود سیستم گردش خون ناحیه دچار اختلال شده و می تواند همراه با تورم و احتباس آب سلولی باشد یکی از دستگاه های بسیار مهم که می تواند باعث تخلیه لنفاتیک ای شود دستگاه وازوترین می باشد این دستگاه با فشار های متناوب و پیوسته که قابل تنظیم می باشد از بخش انتهایی به ترتیب انجام شده و به بخش های مرکزی بدن هدایت می شود با انجام این کار می توان سیستم لنفاوی را تحریک نموده و به حرکت مایع لنف کمک نموده و از احتباس آب میان بافتی جلوگیری نمود. بیماران سرطانی بیمارانی که دچار اختلالات سیستم لنفاوی و وریدی می‌باشند بیماران کلیوی بیماران قلبی و همچنین افرادی که دچار مشکلات تورم در اندام ها به هر دلیلی می باشند با نظر پزشک متخصص و ارجاع به کلینیک های فیزیوتراپی مانند شریعتی می‌توانند از خدمات مفید این دستگاه بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب
وازوترین Vasotrain
Shariati

ویبریشن Vibration

قسمت عمده بیماری های که می تواند مرتبط با دردهای عضلانی و اسپاسم های درگیر باشد میتوانند از فواید و خواص بسیار مهم ویبریشن استفاده بنمایند. دستگاه ویبریشن با ارتعاش قابل تنظیم و نیز فشار قابل تنظیم که توسط درمانگران متخصص قابل اجرا و درمان می باشد و بر روی بافت های مذکور اعمال شده و می تواند با رفع گرفتگی ها و چسبندگی های بافتی باعث کاهش درد ، افزایش جریان گردش خون ، افزایش برداشت مواد زائد بافتی ،ریکاوری بهتر در ورزشکاران را سبب شود. تمام این موارد در کلینیک فیزیوتراپی تخصصی مرکزی شریعتی زیر نظر متخصصین قابل اجرا و درمان می باشد.

ادامه مطلب
ویبریشن Vibrationویبریشن Vibration
Shariati

درمانهای دستی و کایروپراکتیک Manual Therapy & Chiropractic

درمانهای دستی یا Manual therapy قسمتی از درمان های تخصصی و ویژه فیزیوتراپی مرکزی شریعتی می باشد در این بخش بررسی عناصر عامل مشکل بیمار که در معاینه تعیین و تشخیص داده شده است با اعمال مختلف دست از جمله کششهای بافتی ، مایوفاشیال ریلیز ، تکنیک های استفاده از ماسل انرژی تکنیک MET muscle energy technique ، موبیلیزاسیون مفاصل joint mobilisation قابل اجرا و درمان می باشد که هر کدام از این تکنیک ها بسته به نوع مشکل برای رفع آن توسط فیزیوتراپیست متخصص و بنا به دستور پزشک ارجاع دهنده قابل انجام و درمان می باشد. بیماری هایی مانند خشکی مفصل شانه ، کوتاهی عضلانی ، درگیری‌های عصب‌ها در بین عضلات که با بی حرکتی ها و خشکی های عضلانی می تواند همراه باشد ، درگیری های سیاتیک و دیسکهای کمری می توانند توسط این تکنیک ها که به صورت دقیق و کنترل شده توسط متخصصین اجرا می شود درمان شوند.

ادامه مطلب
درمانهای دستی و کایروپراکتیک Manual Therapy & Chiropracticدرمانهای دستی و کایروپراکتیک Manual Therapy & Chiropractic
Shariati

درمان در منزل Home Visit

یکی از دغدغه‌های بخش درمان با توجه به زندگی شهرنشینی به اصل موضوع ترافیک و عدم توانایی بیماران در مراجعه منظم به کلینیک‌های درمانی می باشد کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با ارائه راهکارهای درمانی دقیق تحت نظر متخصصین مربوطه مبادرت به اعزام نیروهای متخصص فیزیوتراپی جهت ارائه خدمات درمانی در منزل نموده است. از مزایای این عمل می‌توان به کاهش هزینه های سفرهای شهری و بهبود اتلاف وقت اشاره نمود اما نکته مهم این است که درمان در کلینیک می تواند کامل تر و موثرتر باشد لذا در مواردی که بیمار توانایی حرکت را داشته باشد درمان در کلینیک نیز می‌تواند ادامه یابد.

ادامه مطلب
درمان در منزل Home Visitدرمان در منزل Home Visit
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.
ورود به سامانه