logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی / دیاترمی

دیاترمی

diathermy

یکی از روش های بسیار مهم در فیزیوتراپی استفاده از امواج الکترومغناطیس برای درمان بافت های عمقی میباشد که در کلینیک فیزیوتراپی شریعتی با بهره گیری از امواج دیاترمی به بافت های عمقی می توان درمان موثری را انجام داد.

 

 diathermy shariati seyedkhandan physiotherapy

 

 

دیاترمی چیست؟

 

یکی از امواج بسیار مهم و پرکاربرد در رشته فیزیوتراپی امواج الکترومغناطیس می باشد. از خصوصیت این امواج تاثیر بر بافت های عمقی است.  که به دو دسته شورت ویو دیاترمی short wave diathermy SWD و میکروویو دیاترمی microwave diathermy MWD تقسیم بندی می‌شود.

فیزیوتراپیست ها از شورت ویو دیاترمی به طور گسترده به عنوان یک روش بسیار مهم در تولید گرمای عمقی بهره می برند در این حالت یونها که بیشتر در بافت های حاوی آب بیشتر می باشد تحت تاثیر قرار می گیرند و بافتی که دارای یون بیشتر می باشد گرمای بیشتری نیز در این میدان ها به دست خواهد آورد. بنابراین در بافت ها در شرایط یکسان بافت هایی که حاوی یون های بیشتر و آب بیشتر می باشند گرمای بیشتری ایجاد خواهد شد مانند عضلات در مقایسه با چربی در شرایط یکسان عضلات گرمای بیشتری را کسب خواهند نمود.

 

موارد استفاده از دیاترمی

 

بیماری های قابل درمان با دیاترمی شامل موارد زیر است :

 

 

 

موارد احتیاطات در استفاده از جریانات دیاترمی

 

 

caution

 

 

نکات قابل توجه در هنگام استفاده از دیاترمی

 

کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی با بهره‌گیری از این متد درمانی بسیار مهم نتایج قابل قبولی را در درمان انواع بیماری ها به دست آورده است.

 

esteghlal dr rezaei

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.