logo فیزیوتراپی شریعتی

021-22 89 26 89
پذیرش کلینیک
پرسش و پاسخ
فیزیوتراپی شریعتی / نیدلینگ

نیدلینگ

dryneedling

نیدلینگ Dry needling تکنیک نیدلینگ توسط برخی از پزشکان متخصصین فیزیوتراپیست برای درمان درد میوفاشیال انجام می شود. کلمه "میوفاشیال" از ریشه میو (که به عضله اشاره دارد) تشکیل شده است.گاهی اوقات در عضلات گره هایی ایجاد می شود که به آنها نقاط ماشه ای گفته می شود. این گره ها بسیار حساس هستند و هنگام لمس شدن می توانند دردناک باشند. آنها همچنین اغلب علت درد ارجاع شده هستند (یا دردی که قسمت دیگری از بدن را درگیر می کند). فیزیوتراپیست ها سوزن های نازکی را از طریق پوست وارد گره ها می کنند .

از سوزن ها برای تحریک بافت استفاده می شود و نه برای تزریق دارو. نیدلینگ باعث می شود که الگوی حرکتی عضلات به حالت طبیعی باز گردد. بسته به اینکه چه نوع دردی درمان می شود ( برای مثال موضع درد و میزان گرفتگی و آسیب آن ) ممکن است سوزن ها به صورت عمیق یا سطحی قرار گیرند .

نیدلینگ موارد زیر را درمان می کند :

اختلالات ستون فقرات 
تاندونیت 
سردردهای میگرنی و تنشی 
مشکلات فک و دهان (مانند اختلالات مفصل گیجگاهی فکی یا TMJ) 
اختلالات حرکتی تکراری (مانند سندرم تونل کارپال) 
مشکلات لگن 
اسپاسم های عضلانی و ...

 

 

 

چه کسی نباید درمان نیدلینگ انجام دهند ؟
زنان باردار 
افرادی که قادر به درک درمان نیستند
افرادی که ترس از سوزن دارند 
افرادی که به صورت مداوم از دارو های کاهش غلظت خون استفاده می کنند 
و هم چنین افرادی که به تازگی جراحی کرده اند .
فیزیو تراپیست با انجام عمل نیدلینگ باعث آزاد شدن عضلات و بهبود درد و کاهش فشار عضله می شود . در ادامه برای مواردی که آسیب بیمار حادتر میباشد از روش تخصصی تری به نام الکترو نیدلینگ استفاده میشود. در این روش بعد از وارد شدن سوزن ها به عضله جریان های برق با فرکانس های مختلف وارد می شود که باعث میشود گرفتگی ها در قسمت عمقی تر نیز بهبود یابد .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای فیزیوتراپی مرکزی شریعتی محفوظ است.